Музей працює щодня, крім понеділка та вівторка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

ФЕДІР МАТУШЕВСЬКИЙ ‒ ОЧІЛЬНИК ДИПЛОМАТИЧНОЇ МІСІЇ УНР У ГРЕЦІЇ

26 січня 2020 р. об 11:30 запрошуємо на Історичні вправи в Домі Грушевських.

Цього разу говоритимемо про Федора Павловича Матушевського ‒ очільника Надзвичайної дипломатичної місії УНР у Греції. Захід відбудеться за участі Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.

У перші дні нового 1919 року Федір Матушевський зустрів Симона Петлюру на одній з київських вулиць і почув від нього пропозицію прийняти посаду посла до Греції. Заскочений несподіванкою, спочатку він відповів: “Ні, я не поїду, відмовлюся…”. Зрештою, після розмов із дружиною і найближчими товаришами, дав згоду. Через скромність, обмежені фінанси Федір Павлович вирішив не брати з собою родину і ту ж саму вимогу ставив перед колегами. Приєднався до нього тільки старший син Юрко. Вже 26 січня 1919 р. місія поспішно вирушила з Києва та по довгих і тяжких поневіряннях дісталась Греції 2 березня. Що довелось пережити Матушевським за тих обставин, якими були виклики перед місією, і чим зрештою завершилась їхня діяльність? Про це Ви дізнаєтесь, завітавши до Музею Михайла Грушевського.

А також у Вас буде нагода почути кураторську екскурсію історико-документальною виставкою «Сага про Матушевських», на якій уперше презентований цінний родинний архів з приватної збірки Сергія Білоконя і, зокрема, рукописний щоденник Ф.П. Матушевського в якості посла (відомий раніше лише за публікацією і копією, зробленою його сином Юрієм). Своєрідним доповненням до батькового щоденника є власні спомини та щоденник Юрка Матушевського, написані юнаком невдовзі по смерті Федора Павловича 21 жовтня 1919 р. Ці спомини, невідомі раніше дослідникам, містять згадки про обставини смерті батька, виїзд місії з Греції та її облаштування у Відні.

У роботі круглого столу візьмуть участь доктори історичних наук: Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин та зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України проф. Ірина Матяш, заступник Голови Товариства, завідувач кафедри Київського університету імені Бориса Грінченка проф. Ігор Жалоба, член Товариства, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України проф. Валентина Піскун, директор Державного архіву Миколаївської області Лариса Левченко.  

Чекаємо на Вас у Києві, на Паньківській, 9 (зала засідань)

Тел. для довідок: 288‒28‒07; 288‒28‒82

Вхід вільний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

«НИТКА ПРОКИДАЄТЬСЯ…»: КИЛИМАРСТВО СТЕПАНА ГАНЖІ

  Ретроспективна виставка присвячена двом ювілеям, які збіглися...

5 ЗУСТРІЧЕЙ КИЄВА З ГРУШЕВСЬКИМ: ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ

Він називав Київ «українською столицею», «культурним й історичним...

WHAT TO READ, LISTEN AND WATCH TO UNDERSTAND UKRAINE BETTER?

Photo: Valentyn Ogirenko Kremlin invests a colossal amount...

145 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ МАКАРЕНКА

Сьогодні всі, хто проходитиме повз Михайлівський Золотоверхий у...

[contact-form-7 404 "Не знайдено"]
×
Місце розташування

×