Лекція: “Останнє засідання Центральної Ради: злет чи падіння?”

28 квітня 2018 року відбудеться заключна лекція авторського проекту завідувача Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світлани Панькової “Нові джерела до історії Української революції 1917–1921 рр.: текст, контекст і підтекст” під назвою
“ОСТАННЄ ЗАСІДАННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ: ЗЛЕТ ЧИ ПАДІННЯ?”
29 квітня 1918 року вписано в історію України як останній день засідання Центральної Ради. А чи дійсно це було останнє засідання? І про що йшлося на нічному зібранні 30 квітня? І що породило найпопулярніший міф про Михайла Грушевського? І чим був той останній день для подальшої історії України та сьогодення: крахом чи тріумфом?
Головним джерелом бесіди стане однойменний унікальний твір невідомого досі художника, в якому вдивовижу сплелись воєдино і перебіг подій, і драматизм останніх днів українського парламенту, і так талановито вписаний підтекст…
23 квітня 1918 року до Києва з Берліна надійшла телеграма про свободу дій німецької військової адміністрації в Україні щодо Центральної Ради аж до її повалення. А на другий день, 24 квітня, міністерство освітніх справ запропонувало художнику Василю Кричевському, автору Великого і Малого Гербів УНР взятися за оздоблення зали засідань Української Центральної Ради. Того ж дня за безпосередньої вказівки членів уряду УНР був викрадений впливовий банкір Абрам Добрий. І події почали розвиватися блискавично…
Про все це та інші відомі й маловідомі факти ми поговоримо в суботу, 28 квітня 2018 року,
в залі засідань Історико-меморіального музею Михайла Грушевського на Паньківській, 9
Лекція розпочинається о 15.00
Вхід за ціною вхідного квитка: 25 грн. — дорослий, 10 грн. — пільговий
Тел. для довідок: 288-28-82
Він називав Київ «українською столицею», «культурним й історичним...
Photo: Valentyn Ogirenko Kremlin invests a colossal amount...
Сьогодні всі, хто проходитиме повз Михайлівський Золотоверхий...
Усіх, хто бажає насолодитися неповторною аурою затишної садиби...
1 коментар
Notice: Undefined offset: 180 in /home/immh/immh.kiev.ua/www/wp-content/themes/html5blank-stable/functions.php on line 425
Андрій Іванець says:
Чи є відеозапис лекції? Якщо так, то як його можна подивитись? Чи можливо вже є публікація на цю тему?