Розклад подій на грудень 2018

7 грудня ‒ 12.00 ‒ Х семінар Інституту спеціальних історичних дисциплін Музею Шереметьєвих
Детальна програма семінару буде презентована незабаром.
Вхід вільний.
8 грудня ‒ 16.00 ‒ спеціальні “Кавові історії Грушевських” до Дня Святої Катерини: “Викапаний Татусь”
“Про Катерину Грушевську писати й говорити нелегко”, – відзначає кожний дослідник її життєпису, марно намагаючись побороти емоції та почуття. Свої неприховані емоції хочемо передати і Вам, наші дорогі гості й шанувальники традиційних “Кавових історії” в Домі Грушевських. 8 грудня 2018-го цю імпрезу ми присвячуємо Дню Святої Катерини й нашій Кулюні. Перед Вами з численних світлин, листів, дитячих захоплень, талановитих студій про українські народні думи, сновидіння, магію оголеного жіночого тіла постане світлий і ніжний образ “Професорівни”, яку ще називали “Викапаний Татусь”. Мала б бути щасливою доля дівчинки, яка так схожа на батька…
Вартість: 100 грн.
Для реєстрації на подію заповніть, будь ласка, наступну форму: https://goo.gl/forms/9QYjaWsb5fTEPeqN2
15 грудня ‒ 11.00 ‒ Інтерактивна бесіда “Баран-баран-буц” в рамках традиційного Культурного декрету
“Баран-баран-буц”… Хто з нас, дорослих, не пам’ятає ці потішки з люблячими бабусею і дідусем, мамою й татом, старшими братиками й сестричками? Ці перші майстер-класи спілкування малят прийшли до нас із далеких-далеких часів разом із “кую-кую чобіток”, “ладки-ладки”, “сорока-ворона”. Їх і досі полюбляють наші замурзанці й хвастунці, незважаючи на те, що з першого року життя вже вправно володіють смартфонами та комп’ютерами.
Отож, якщо Вам цікаво дізнатися, як розвивали дитину в далекі часи, як плекали її від народження, якими іграшками забавляли і в які ігри бавились дітлахи, якщо бажаєте потримати в руках втішалочку під назвою “вуркало”, від якого посмішка вмить витре слізоньки — завітайте на зустріч із мамою трьох дітей і автором понад 50 наукових студій про дітей і дитинство Левчук Ярославою. Ви також почуєте про захоплення Ярослави, книжки її прадідуся та казки бабусі, гармонію дорослих і дітей в минулому і сучасному.
Вартість (з дорослого): 70 грн.
Реєстрація на подію відкриється 10 грудня!
20 грудня ‒ 16.00 ‒ Презентація наукового збірника “Масові репресії в СРСР в історичних дослідженнях і колективній пам’яті” за редакції Олександра Смаленчука та Олени Кондратюк (Мінськ, Республіка Білорусь, 2018)
У збірник увійшли тексти білоруських, українських, польських і російських дослідників проблематики совєтських репресій 1920–1980 рр. У центрі уваги – події т. зв. «Великого терору» 1937–1938 рр., знищення селянства підчас «кулацької операції» ДПУ–НКВС, розправа над інтелігенцією, репресії періоду Другої світової війни та першого повоєнного десятиріччя. Матеріали збірника допомагають уявити не тільки масштаби совєтських репресій проти Людини та Суспільства, але й наслідки цього злочину, відчутні навіть у ХХІ ст.
Масавыя рэпрэсіі ў СССР у гістарычных даследаваннях і калектыўнай памяці: Навуковы зборнік / Пад рэдакцыяй Аляксандра Смаленчука і Олены Кондратюк. – Мінск: Выдавец Зміцер Колас, 2018. – 608 с., ілюстр.
Вхід вільний.
Він називав Київ «українською столицею», «культурним й історичним...
Photo: Valentyn Ogirenko Kremlin invests a colossal amount...
Сьогодні всі, хто проходитиме повз Михайлівський Золотоверхий...
Усіх, хто бажає насолодитися неповторною аурою затишної садиби...