Розклад подій на лютий 2019

8 лютого ‒ 12.00 ‒ ХI семінар Інституту СІД Музею Шереметьєвих
До уваги слухачів — доповідь Ігоря Кривошеї на тему: “Міська геральдика Умані: від козацької доби до козацької символіки”.
Вхід на семінар вільний.
16 лютого ‒ 11.00 ‒ Культурний декрет ‒ “Леле, леле, лелесенько, засни, моє малесеньке!”: лекція і майстер-клас зі співу колискової
Лектор: Марина Сніжна, науковий співробітник Інституту психології ім. Г. Костюка.
Стільки ніжності, замилування, любові в колискових піснях, що на все життя може вистачити цього відчуття впевненості, що ти найкращий, найдорожчий для мами, гідний найщасливішої долі у безпечному світі. Українські колискові – це дорогоцінний скарб, переданий матерями попередніх поколінь. Деяким із цих колискових, як вважають етномузикологи, не менше тисячі років.
Автор «Червоної рути» Микола Сингаївський влучно сказав, що колискова – це душа, що ходить навшпиньках. Колискова є найперша мова, зрозуміла немовлятам. Заспівати дитинці перед сном – це той спосіб заспокоїти і примирити матір зі світом, який дає відновити сили та щиро висловити свою любов.
Спогади про ці моменти сердечного єднання з дитинкою, щирого побажання долі – запорука впевненості маляти у стабільності теплого родинного світу, найщемливіші спогади дитинства, що зігрівають усе дальше життя.
Під час майстер-класу поговоримо про важливість колискового співу у традиційній культурі та сучасному життєвому світі. Розглянемо своєрідність українських колискових серед колисанок різних народів світу, з’ясуємо, в чому перевага народних колискових перед класичними та сучасними авторськими, дізнаємось, яких колисанок навчала вагітних француженок Галина Хоткевич, донька видатного українського діяча Гната Хоткевича.
Окрім того, ми розглянемо властивості колискової пісні: від заспокійливої, знеболювальної та охоронної до естетичної, комунікативної та світоглядної. Майстер-клас допоможе зрозуміти механізми впливу колискового співу на дитину та матір, вивчити основні мелодії українських народних колискових пісень, розглянути їх сенс, усвідомити невербальний аспект простору колискового співу (особливості голосу, інтонації, дотики ).
Ще Марина Сніжна розповість чи варто сюсюкати з дитиною, і якою має бути мова, спрямована до дитини (так звана «infant-direct speech»). Як налаштувати голос, щоб він став цілющим саме для вашої дитини. А також про що свідчать дослідження науковців щодо впливу материнського голосу і співу на дитинку в утробі, новонароджених та передчасно народжених малят. Які бувають екологічні способи заспокоєння немовлят і вкладання в ліжко старших діточок. Отриманий досвід дозволить розширити вікові межі застосування колискових, створити теплу емоційну атмосферу в родині, віднайти новий спосіб психологічного розвантаження.
Вартість квитка для дорослих: 70 грн.
Діти ‒ безкоштовно.
Реєстрація на подію відкриється 11 лютого! Кількість місць обмежена!
23 лютого ‒ 16.00 ‒ “Кавові історії Грушевських”
На всіх шанувальників високого мистецтва й філософії спілкування чекають історії про гімназиста, який не навчився грати на скрипці і без жодного докору сумління заздрив усім, хто вмів танцювати. Чекають також розповіді про історика, який мріяв стати письменником і завжди писав вірші, коли закохувався, про інтелектуала, мандрівника, захопленого колекціонера, про людину, якій не вистачало 24 години на добу, але яка знаходила час на зустрічі з колегами, друзями, учнями за філіжанкою кави у львівських кав’ярнях “Віденській”, “Центральній” та “Monopol’”. Всі ці історії про Михайла Грушевського…
Автор та оповідач ‒ Світлана Панькова, завідувач Історико-меморіального музею Михайла Грушевського
Вартість: 100 грн.
Реєстрація на подію відкриється 18 лютого! Кількість місць обмежена!
Більше інформації про проект тут
Він називав Київ «українською столицею», «культурним й історичним...
Photo: Valentyn Ogirenko Kremlin invests a colossal amount...
Сьогодні всі, хто проходитиме повз Михайлівський Золотоверхий...
Усіх, хто бажає насолодитися неповторною аурою затишної садиби...