Музей працює щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Київ, вул. Паньківська, 9. Тел.: (044) 288-28-07

Розклад подій на січень 2019

 

5 січня ‒ 14.00 ‒ Лекція «Старий Київ в Новий рік»

А чому б нам не перенестися у новорічний Київ початку ХХ століття? Сісти у сани і вирушити у «Шато де Фльор» святкувати до самого ранку? Постояти в черзі за іграшками на Хрещатику? Завітати до опери, де наразі дають «Фауста»? Або на ковзанку, біля нинішнього пам’ятника Михайлові Грушевському? А ще купити ялинку, яблука, хлопавки, загорнути горіхи в фольгу, підписати листівки, позичити грамофонних платівок… А квіти? Ледь не забули – що ж це за Новий рік без квітів! І це ще далеко не все.

Приходьте послухати як зустрічали Новий рік більше ста років тому і дізнатися як прикрасити ялинку свічками і як потім загасити пожежу, де катались на ковзанах і санчатах, куди водили дітей на святкові заходи, як уникнути небажаних гостей і де були кращі маскаради. А також почитати святкові номери тодішніх газет і підписати близьким традиційні для старого Києва листівки. Створіть собі настрій новорічного дива!

А я, Лєбєдєва Ганна, екскурсовод, випускниця «Майстерні цікавого Києва», розкажу вам усі таємниці новорічного міста, бо вже несила тримати їх.

Вхід за ціною квитка до музею: дорослий – 25 грн., пільговий – 10 грн.

 

19 січня ‒ 11.00 ‒ Інтерактивна бесіда “Баран-баран-буц” у рамках традиційного Культурного декрету

“Баран-баран-буц”… Хто з нас, дорослих, не пам’ятає ці потішки з люблячими бабусею і дідусем, мамою й татом, старшими братиками й сестричками? Ці перші майстер-класи спілкування малят прийшли до нас із далеких-далеких часів разом із “кую-кую чобіток”, “ладки-ладки”, “сорока-ворона”. Їх і досі полюбляють наші замурзанці й хвастунці, незважаючи на те, що з першого року життя вже вправно володіють смартфонами та комп’ютерами.

Отож, якщо Вам цікаво дізнатися, як розвивали дитину в далекі часи, як плекали її від народження, якими іграшками забавляли і в які ігри бавились дітлахи, якщо бажаєте потримати в руках втішалочку під назвою “вуркало”, від якого посмішка вмить витре слізоньки — завітайте на зустріч із мамою трьох дітей і автором понад 50 наукових студій про дітей і дитинство Левчук Ярославою. Ви також почуєте про захоплення Ярослави, книжки її прадідуся та казки бабусі, гармонію дорослих і дітей в минулому і сучасному.

Вартість (з дорослого): 70 грн.

Реєстрація на подію відкриється 14 січня!

 

20 січня ‒ 12:00 ‒ Семінар-екскурсія до Дня Соборності України «Нас єднає прапор України: духовна єдність поколінь» за участі студентів Київського університету ринкових відносин

Однією з найважливіших дат національної історії є 22 січня 1919 р. Саме цього дня 100 років тому був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну державу. Проминуло століття, а тогочасне гасло «єдина країна, єдина держава» є найактуальнішим та найважливішим для нашого сьогодення.

Учасник урочистого проголошення Акту злуки на Софійському майдані у Києві, громадсько-політичний діяч і дипломат Лонгин Цегельський залишив нам пророчі слова: «День 22 січня 1919 року стане незабутнім в історії України. Цю дату вивчатимуть українські діти грядучих поколінь… Це ж бо від часів Ярослава Мудрого уперше всі українські землі, бодай декларативно, постали разом як одна державна цілість. День цей буде, отже, натхнення українського народу так довго, поки він не осягне повного об’єднання у самостійній і соборній Україні. В тому вага цієї події».

Вагу цієї події – відстояти і захистити єдність держави ‒ нині відчуває на своїх руках усе українство, щораз повертаючись у минуле, осмислюючи сьогодення й майбутнє.

Модератор семінару-екскурсії ‒ старший науковий співробітник музею Юрій Євтушенко

Вхід за ціною квитка до музею: дорослий – 25 грн., пільговий – 10 грн.

 

26 січня ‒ 16.00 ‒ Кавові історії Грушевських

На всіх шанувальників високого мистецтва й філософії спілкування чекають історії про гімназиста Михайла Грушевського, який не навчився грати на скрипці і без жодного докору сумління заздив усім, хто вмів танцювати. Чекають історії про інтелектуала й мандрівника, якому не вистачало 24 години на добу, однак він знаходив час на спілкування з колегами, друзями, учнями.

Ви почуєте також розповіді про професора Михайла Грушевського, який на початку ХХ століття мріяв послухати у Київському міському театрі заборонену оперу «Різдвяна ніч», з нетерпінням чекав колядників у своєму домі на Паньківській, 9 і «водив козу», вітаючи родини Лисенків, Старицьких, Леонтовичів і Чикаленків, виголошував новорічний тост у знаменитому Українському клубі на Володимирській, 42 і підсумовував рік минулий словами: «Слава Тобі Боже, що дав сили перенести все, що було минулого року. Дай же сили перебороти все і дерзновенно йти, куди веде розум і совість».

Чекаємо на Вас в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського на Паньківській, 9 у суботу, 26 січня, 0 16.00

Попередній запис за телефоном 288-28-07

Реєстрація на подію відкриється 21 січня!

Вартість: 100 грн.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 ЗУСТРІЧЕЙ КИЄВА З ГРУШЕВСЬКИМ: ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ

Він називав Київ «українською столицею», «культурним й історичним...

WHAT TO READ, LISTEN AND WATCH TO UNDERSTAND UKRAINE BETTER?

Photo: Valentyn Ogirenko Kremlin invests a colossal amount...

145 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ МАКАРЕНКА

  Сьогодні всі, хто проходитиме повз Михайлівський Золотоверхий...

КАВОВІ ІСТОРІЇ ГРУШЕВСЬКИХ

Усіх, хто бажає насолодитися неповторною аурою затишної садиби...

[contact-form-7 404 "Не знайдено"]
×
Місце розташування

×